Aromaty spożywcze

Dieta Dukana zyskała dużą popularność ze względu na swoją skuteczność, a także dlatego, że pozwala na jedzenie do syta i ze smakiem. Do poprawy smaku przygotowywanych potraw można wykorzystać odpowiednie aromaty. Oczywiście, najlepszym wyborem są aromaty naturalne i nie zawierające cukru.

Naturalne aromaty spożywcze pozyskiwane są głównie z owoców i nie zawierają chemicznych dodatków, w przeciwieństwie do aromatów sztucznych. Istnieje jeszcze trzecia kategoria- aromaty identyczne z naturalnymi, które są produkowane syntetycznie, ale mają taką samą strukturę chemiczną jak aromaty naturalne. Aromaty można wykorzystywać jako dodatek do potraw, a także napojów. Smak kawy poprawi na przykład aromat kokosowy albo waniliowy. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ takie aromaty często zawierają cukier. Produkty dogotowane do wymogów diety Dukana, czyli naturalne i bezcukrowe aromaty można zakupić przede wszystkim w sklepie ze zdrową żywnością. Te oferowane w supermarketach często nie są ani dietetyczne, ani zdrowe.

Aby zaopatrzyć się w produkty spożywcze potrzebne w trakcie diety dukana, przejdź do sklepu: https://www.fitness-food.pl/