Aromaty owocowe

W pierwszej fazie diety Dukana na liście produktów zakazanych znajdują się wszystkie owoce. Osoby, które lubią ich smak, powinny zatem wypróbować aromaty owocowe. Należy pamiętać o tym, że takie aromaty dzielą się na naturalne oraz sztuczne. Te pierwsze są produkowane z owoców, natomiast drugie to sztuczne substancje, powstające w laboratoriach chemicznych.

Aromaty owocowe można wykorzystać do poprawy smaku i zapachu zarówno potraw, jak i napojów. Aromat truskawkowy, malinowy albo wiśniowy dodany do herbaty może ułatwić wytrwanie na diecie Dukana osobom, które mają ochotę na szklankę soku owocowego. Aromaty stanowią także częsty dodatek do jogurtów oraz deserów, na przykład ciast i ciasteczek. Dzięki nim można bez problemu można przygotować na przykład smaczne muffiny albo babeczki o smaku cytrynowym czy jagodowym, nie łamiąc zasad diety Dukana.

muffins-861563_1280

Aromaty najlepiej kupować w sklepie z żywnością ekologiczną, ponieważ wtedy można mieć pewność, że nie zawierają one sztucznych dodatków ani cukru.